POLICJA EDUKUJE

Funkcjonariusze z Przemyśla wykorzystują każdą okazję, żeby spotkać się z seniorami i ostrzegają ich przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów dokonywanym na szkodę osób starszych, działających metodą na tzw.: „wnuczka”, „policjanta-funkcjonariusza CBŚP”, „pracownika banku” i „wypadek”.

UWAGA! Pojawiły się oszustwa na tzw.: „listonosza”, „pracownika poczty” połączone z metodą na „policjanta”. Oszuści brzmią wiarygodnie, mają wiedzę i umiejętności, poprzez różne techniki manipulacyjne podszywają się pod znane firmy, organizacje oraz instytucje zaufania publicznego, i za pomocą różnych metod, np. wiadomości email, sms, czy rozmów telefonicznych kontaktują się ze swoimi ofiarami, w celu wyłudzenia od nich wrażliwych danych, loginów i haseł do bankowości internetowej, lub pozyskania pieniędzy.

Mundurowi w dniu 17.02.2023r. odwiedzili nasze Stowarzyszenie żeby przeciwdziałać próbom wyłudzenia często dorobku życia seniorów i przestrzec przed podejmowaniem różnych, często nieracjonalnych działań.
Pamiętajmy, internetowa oferta szybkiego i dużego zysku, zawsze powinna wzbudzać naszą czujność gdyż może to być próba oszustwa!

Link do GALERII