Odwiedziny Kliniki Kardiochirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II

>ZAUFAJ DOŚWIADCZONEMU<
Krakowska klinika kardiologiczna cieszy się dużym uznaniem w świecie. To świetnie wyposażony, wciąż modernizowany, doskonale nadążający za najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i naukowymi ośrodek medyczny. Zapewnia opiekę na najwyższym poziomie w zakresie wszystkich specjalności z obszaru kardiologii i kardiochirurgii, jest prekursorem nowatorskich zabiegów i rzadkich operacji. Przeprowadza się w niej dwa i pół tysiąca zabiegów operacyjnych rocznie, w tym kilkadziesiąt transplantacji serca. Trafiają tu pacjenci w najpoważniejszym stanie.

Na zaproszenie lekarzy z Kliniki Kardiochirurgii Collegium Medium UJ w Krakowie prof. Bogusława Kapelaka, prof. Karola Wierzbickiego, prof. Krzysztofa Bratusia i Instytutu Kardiologii CM UJ w Krakowie prof. Jacka Legutko uczestniliśmy w skomplikowanych operacjach odbywających się w salach kardiochirurgicznych i hybrydowej.
– To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ich nie na wykładzie, tylko przy stole operacyjnym, na żywo – to dla nas, którzy dostali od losu drugie życie ,największa korzyść.

Prof. Bogusław Kapelak wręczył nam statuetkę Cor Aegrum Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii Kliniki Kardiochirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Inicjatywa promująca przedsięwzięcia naukowe oraz organizacyjno-techniczne umożliwiające rozwijanie działań leczniczych, zapewniająca utrzymanie w Klinice najwyższego światowego poziomu w zakresie leczenia pacjentów.
Spotkanie było okazją do stworzenia emocjonującej przestrzeni, źródłem najnowszej wiedzy praktycznej, tkaniu cudownej, niezapomnianej atmosfery i relacji.
Zimowy Kraków potrafi być naprawdę czarujący, a krakowski rynek w świątecznym okresie to piękne miejsce, które warto odwiedzić. Skorzystaliśmy z okazji i naładowani pozytywną energią wróciliśmy do domu.

Link do GALERII